«Бібліотеки Тернопільської ЦБС

у 2016 році»

 

Аналітично-статистичний огляд

«Бібліотеки Тернопільської ЦБС в 2016 році»

(Аналітично-статистичний огляд)

 

Бібліотеки в добу перемін – якісних і кількісних, – залишаються традиційними центрами культури, знань і духовності.

Саме в цьому контексті намагаються спрямувати свою роботу книгозбірні нашої системи. Вони діють як загальнодоступні інформаційно-культурні центри, місця духовного спілкування та проведення змістовного дозвілля.

На початок 2016 року у централізованій бібліотечній системі функціонувало 56 бібліотек. 19 сільських бібліотек-філій перейшли у Великогаївську і Байковецьку об’єднані територіальні громади.

У Тернопільській ЦБС залишилось 37 бібліотек, з них 2 центральні, 2 міські і 33 сільські бібліотеки-філії.

Головне завдання бібліотек ЦБС – задоволення інформаційних послуг користувачів. Але обмеженість бюджетного фінансування, зростання вартості видань не дозволяє поновлювати книжкові фонди повноцінно.

Упродовж 2016 року проведена робота із зміцнення матеріально-технічної бази. В ряді бібліотек проведено поточні ремонти, замінено двері, вікна, дахи, придбано електрообігрівачі.

Книжковий фонд бібліотек нараховує 193568 прим. творів друку. Протягом року до бібліотек надійшло 2020 примірників документів.

Обслужено 17641 користувач, в тому числі дітей – 3688, юнацтва – 2802.

Кадровий потенціал району становить 50 бібліотечних працівників, у сільській місцевості працюють – 34, з них повну вищу освіту мають 17 чоловік, базову вищу – 31.

Методичний відділ використовує різноманітні засоби для формування і розширення професійного світогляду бібліотечних працівників. Це і традиційні, випробувані часом форми, і нові, сучасні, інтерактивні. Це і семінари-практикуми, методичні дні, школа молодого бібліотекаря, конкурси фахової майстерності, практичні консультації.

Майже всі бібліотеки системи взяли участь у конкурсі «Імена в історії Тернопільського району» (до 50-річчя створення району). Переможцями визнано заходи:

«Майбутнє села в мріях малечі» (конкурс малюнків. с. В. Глибочок, дитячий відділ).

«Рідне село, що дарує світло і тепло» (книжково-ілюстративна та фотовиставка. смт. В. Березовиця-2).

Протягом року бібліотекарі продовжували брати участь в акції «Бібліотека українського воїна».

Досвід роботи кращих бібліотек друкувався у районній і обласних газетах.

З метою вивчення та вдосконалення питань діяльності бібліотек-філій здійснювався експертно-діагностичний аналіз роботи бібліотек, а також надавалась конкретна методична та практична допомога на місцях.

За показниками 2016 року визначено переможців у номінаціях: «Краща бібліотека»

  • бібліотекафілія с. Плотича
  • бібліотекафілія с. Івачів Долішній
  • бібліотекафілія с. Велика Лука

«Кращий бібліотекар»

  • Галайко М. В. (В. Березовиця2)
  • Шуба Г. Й. (Острів)
  • Середа Н. С. (Чистилів)