Енн із Зелених Дахів : Роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 320 с.

 

Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на остро­ві Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господар­стві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що за­мість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!

 «Енн із Зелених Дахів» - початок циклу, що складається з восьми книжок.

Енн із Ейвонлі [Текст]: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 272 с.

Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зеле­них Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу.

Енн із Острова Принца Едварда [Текст] : роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016. - 272 с.

Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а згодом - зов­сім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові мож­ливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа... Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги.

Енн із Шелестких Тополь [Текст] : роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. - Львів : Урбіно, 2016.-288 с.

Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовуєть­ся на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було 6 чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд.

Перельман Я. І.

Жива математика: Математичні розповіді та головоломки / І. Я. Перельман. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 176 с.: іл.

Книга містить понад сотню різноманітних математичних за­дач і головоломок, для розв’язання яких читачеві достат­ньо знайомства з елементарною арифметикою і початковою геометрією. Лише незначна частина завдань вимагає вміння складати і розв’язувати прості рівняння. Подібні завдання, подані переважно у вигляді захоплюючих розповідей, легко читаються, добре розвивають логічне мислення та пам’ять.

Перельман Я. І.

Цікава фізика: наук-поп. вид.: у 2 кн. / Я. І. Перельман. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — Кн. 1,2. — 496 с.: іл.

Серед найвідоміших публікацій автора «Цікава фізика* по­сідає особливе місце. Секрет її популярності пояснюється як підбором тем і різноманітністю матеріалу, так і способом по­дачі інформації, манерою пояснення наукових понять.

Брати Капранови

Забудь-річка. Роман / Брати Капранови. - К.: Нора-Друк, 2016. - 544 с. Читацький клуб.

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем - Степан Шагута. Комсомо­лець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР - у Червоній армії, а польський жовнір - в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ве­дуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею - долею українця у Другій світовій війні.

Остання жінка, останній чоловік [текст]: оповідання / Люд­мила Таран. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. — 272 с.

 

Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо- містичне та впізнаване — все це поєдналося в книжці новел Люд­мили Таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, - про­відна проблематика її прози.

Мельник Ярослав

Маша, або Постфашизм [Текст] : роман / Ярослав Мельник. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 288 с.

Четверте тисячоліття. Журналіст «Голосу Рейха» несподівано за­кохується в самку стора — істот, які мають людське тіло, але яких не вважають за людей, — і стає на шлях боротьби за право сторів на­зиватися людьми. Але чи вдасться герою і його соратникам вряту­ватися від постфашистів? Вони втікають від переслідування в гори, де на них чекають страшні та романтичні пригоди і вічна туга за люд­ською рівністю та свободою.

Волков Олексій

Вовчий місяць / Олексій Волков. — К.: Нора-Друк, 2016. — 464 с. Морок.

Герой роману «Вовчий місяць», колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну, де на момент його приїзду скоєно кривавий резонансний злочин — масовий розстріл людей. Не пов’язані, на перший погляд, між сооою події стають основою карколомного сюжету, де го­ловний герой змушений протистояти цілому світу.

Кокотюха Андрій

Повний місяць / Андрій Кокотюха. — 2-е вид. — К.: Нора-Друк, 2015. —368 с. Морок.

Осінь 1944 року. Поділля. Лінія фронту вже да­леко, але спокою в тилу немає. У селищі Сатанів страх перед гестапо змінився боязню каральних опе­рацій НКВС. Мало того, округу тероризують озбро­єні до зубів банди кримінальників та дезертирів. Але й це ще не все: кілька місяців по околицях на узліссі знаходять тіла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завівся в тутешньому лісі вовкулака..’.

Іваничук Р. І.

Сліди на піску: новели та оповідання / Роман Іваничук; упоряд. Н. Л. Бічуя, В. В. Ґабор; худож.-оформлювач Л.П. Ви- ровець. - Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. — 250 с.

Роман Іваничук (нар. 1929 р.) — відомий український письменник, гро­мадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України.

У своїй книзі «Сліди на піску» Роман Іваничук хоче сказати, що навіть най- непомітніший слід, який залишила на рідній землі чесна людина, ніколи безслід­но не зникає. Книга містить короткі повісті, новели й есеї, написані в різні роки, а тому читач має змогу оцінити Романа Іваничука як майстра «малої» прози.

Винничук Ю. П.

Цензор снів / Юрій Винничук; худож.-оформлювач Л. П. Ви­ровець. — Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. — 319 с.

Головних героїв цього роману двоє. Вони різні за характером і поглядами, вони антиподи, але багато чого в них є спільного: зріст, вага, колір волосся, колір очей, вік. Коли дивитися на їхні юнацькі фото, складається враження, що це якщо не рідні, то принаймні брати у перших. Навіть пізніше, коли вони стали дорос­лими, і один з них зостався по-юнацькому худим, а другий огрядним, подібність все одно кидалася в очі.

Аньєс Мартен-Люган

Щасливі люди читають книжки і п’ють каву [Текст]: ро­ман / Аньєс Мартен-Люган; переклад з фр. Леоніда Коно- новича. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. — 160 с.

Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Лю- ган — сумна і красива історія жінки, яка після загибелі ко­ханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

Брати Капранови

Щоденник моєї секретарки / Брати Капранови. - К.: Гамазин, 2016. - 400 с.

Він має все - дружину-телеведучу, красуню-коханку, бізнес на бюджетних грошах, впливових друзів та парт­нерів. Він - типовий представник так званого «бомонду» чи то «еліти». Однак українцям завжди були притаманні природний скепсис та іронія. Саме завдяки цим якостям головний герой роману «Щоденник моєї секретарки» стає діґґером - подорожуючи таємними коридорами влади та грошей, він не забуває фіксувати для нас із вами правдиву картину того, що відбувається там.

Василь Карп’юк

Ще літо, але вже все зрозуміло [Текст]: проби / Василь Кар­п’юк. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 160 с.

Придивляючись до деталей, автор раз у раз відкриває орга­нічну цілісність світу, частиною якого є людина. Стиль письма Василя Карп’юка близиться до розмовної простоти, не втра­чаючи виразності особистого голосу, а плин його мови, як це часто буває в розмові, легко переходить від побутових справ до питань метафізичних.

Борхес, X. А.

Алеф : Оповідання / Хорхе Луїс Борхес ; Пер. з ісп. В. Шовкуна ; прим. С. Борщсвського. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 192 с.

Хорхе Луїс Борхес відомий і як поет, і як прозаїк. За свій вагомий внесок у літературу він був пошанований премією Сервантеса — найпрестижнішою літературною нагородою в іспаномовних країнах. Твори цього уславленого аргентин­ського письменника — унікальне явище в літературі. За зі­знанням самого автора, його новели — «це «постскриптум до всього корпусу світової літератури».

Борхес, X. А.

Вигадані історії : Оповідання / Хорхс Луїс Борхес ; Пер. з ісп. В. Шовкуна ; прим. С. Борщевського. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 192 с.

Хорхе Луїс Борхес відомий і як поет, і як прозаїк. За свій вагомий внесок у літературу він був пошанований премією Сервантеса — найпрестижнішою літературною нагородою в іспаномовних країнах. Лаконічні прозаїчні фантазії або при­годницькі й детективні історії цього уславленого аргентин­ського письменника часто маскують роздуми про серйозні проблеми.

1 2 3 4